Time

Форма входу

Block title

«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Корисні посилання

Житловий комплекс

Дендропарк

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

 Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів

 Інформаційна довідка щодо Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов (далі-Порядок).

Даний порядок затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 343 від 25.04.2012р. (із змінами та доповненнями) визначає механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію) чи придбання в об’єктах незавершеного будівництва або не реалізованого замовниками (управителями) в об’єктах, прийнятих в експлуатацію після 2007 року житла.

До кредитів, за якими надається часткова компенсація процентів, установлюються такі вимоги:

надання кредиту в гривнях;

строк кредитування – до 15 років з моменту укладання позичальником кредитного договору;

 процентна ставка на момент видачі кредиту не перевищує 16 процентів річних;

обов’язковий власний внесок позичальника не перевищує 25 відсотків суми кредиту. За бажанням позичальника розмір такого кредиту може бути збільшено. Розмір першого внеску може бути зменшено у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку;

максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація процентів, визначається шляхом множення нормативної площі житла на його розрахункову вартість;

укладення договорів поруки з кожним дієздатним членом сім’ї, на якого розраховується часткова компенсація процентів та який проживатиме разом з позичальником.

Позичальник може укладати договори поруки також з іншими поручителями та надавати додаткову заставу за кредитним договором.

Нормативна площа житла  визначається виходячи  з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 18 кв. метрів на кожного наступного члена сім’ї, але не більш як 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинків  – не більш як 94 кв. метрів.  Розрахункова вартість житла встановлюється з урахуванням місця проживання громадян у розмірі:

7000 гривень за 1 кв. метр - для м. Києва;

5000 гривень за 1 кв. метр – для міст Київської області, обласних центрів та мм.

Севастополя і Сімферополя;

4000 гривень за 1 кв. метр – для інших населених пунктів.
До таких, що потребують поліпшення житлових умов, належать:

громадяни, які на підставі статті 34 Житлового кодексу України РСР перебувають на квартирному обліку;

громадяни, які забезпечені за місцем проживання, зареєстрованим в установленому порядку, житловою площею, що не перевищує 9 кв. метрів на одного члена сім’ї, або проживають (зареєстровані в установленому порядку) у гуртожитку, що підтверджується довідкою про склад сім’ї, виданою за місцем проживання.

Документи які необхідно подавати громадянину:

копія паспорту (всіх дорослих членів сім’ї);

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті),(всіх дорослих членів сім’ї);

довідка про склад сім’ї (форма-3), видану за місцем проживання;

копія свідоцтва про шлюб (за наявності);

копія свідоцтва про народження дитини (дітей) (за наявності);

довідки про доходи всіх членів сім’ї за останні 6 місяців ;

довідку про перебування на квартирному обліку (за наявності).

Позичальник, що є замовником будівництва індивідуального житлового будинку, подає також копії документа, що посвідчує право на земельну ділянку, та відповідної проектно-кошторисної документації.


Взяти участь у програмі за 5 кроків

Крок 1. Перевірити, чи є право 

Крок 2. Консультація та надання документів 

Крок 3. Обрати квартиру 

Крок 4. Звернутись до банку 

Крок 5. Укласти  договори 
  

Нормативні документи що регламентують порядок реалізації програми:

- Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 р. № 343. 
- Роз’яснення Мінрегіону деяких питань щодо практики застосувань окремих положень Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян.