Time

Форма входу

Block title

«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посилання

Житловий комплекс

Дендропарк

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

"Здай батарейку – врятуй крота”


Під такою назвою у районі триває акція по збору і відправці на утилізацію відпрацьованих батарейок та акумуляторів.

Нині в Україні, на жаль, відсутня централізована система збору цього непотребу. Тому користувачі, після відпрацювання ресурсу батарейок й акумуляторів, викидають їх в сміття, що призводить до забруднення довкілля. Значний прорив, у порівнянні з іншими районами, у плані встановлення контейнерів для збирання батарейок зробила Маловисківщина. Детальніше про це розповів координатор проекту у районі заступник голови районної ради Леонід Жовтило.

- Відпрацьовані батарейки й акумулятори – це дійсно проблема, масштаби якої більші, ніж може здатися на перший погляд. Адже із сміттєвого відра вони потрапляють на звалища, де під впливом різних фізико-хімічних чинників і процесів починають забруднювати довкілля. Хоч, як підраховано науковцями, частка батарейок й акумуляторів у побутовому смітті менша 0,005 % від абсолютної ваги сміттєвої маси в Україні, проте ці піввідсотка продукують близько 50% всіх токсичних речовин, що присутні в даній сміттєвій масі. Лише одна "пальчикова” батарейка може забруднити важкими металами близько 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води, оскільки містить в собі значну кількість різних металів (літій, ртуть, кадмій, нікель, марганець, цинк, свинець та ін.). Далі ці важкі метали потрапляють в грунтові води, а також накопичуються в рослинах та живих організмах, що рано чи пізно призводить до їх попадання в організм людини, що наносить суттєву шкоду її здоров’ю.

А тому, враховуючи актуальність проблеми, на початку червня, за ініціативи районної ради у районі стартував екологічний проект "Очистимо Україну – утилізуємо батарейки”. Його розроблено та реалізується на підтримку Всеукраїнської громадської екологічної ініціативи з такою ж назвою. У рамках проекту було проведено підготовчу роботу з представниками місцевого бізнесу, підприємцями, які займаються реалізацією батарейок. До акції активно долучились представники дитячих колективів, члени екологічних загонів, міськихзагальноосвітніх шкіл №3 та №4 та Смолінського навчально-виховного об’єднання "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія – позашкільний заклад”. У ході акції між районною та Смолінською селищною бібліотеками було проведено онлайн-відеоміст, під час якого всі учасники акції змогли обмінятись між собою інформацією про шкідливість неутилізованих батарейок для навколишнього середовища та про поетапні плани реалізації проекту.

Тож в кількох місцевих магазинах та Маловисківській районній бібліотеці встановлено контейнери для збору відпрацьованих батарейок. По мірі заповнення контейнерів батарейки, через "Нову пошту”, будуть відправлятись на львівське державне підприємство "Аргентум”, яке займається переробкою та утилізацією відпрацьованих батарейок. Перша партія – 23 кілограми відпрацьованих батарейок – вже доправлена на завод, про що свідчить й інформація на сайті підприємства (http://www.batare.com/howmany.htm).

Зважаючи на обсяги реалізації батарейок, акція триває. Однак нині ми приєдналися ще до однієї під назвою "Здай батарейку – врятуй крота”. Назва, вважаю, підібрана досить вдало, адже на площі, що може забруднити одна батарейка, згідно підрахунків натуралістів проживає два крота, один їжачок, 1000 хробаків. Відтак, здавши батарейку на утилізацію, ми рятуємо всіх цих живих істот. Запрошуємо всіх підтримати цю акцію. А також взяти участь у конкурсі, оголошеному Кіровоградською громадською організацією на кращий контейнер для збору відпрацьованих батарейок. Він триватиме з 20 серпня по 20 вересня. На конкурс приймаються фотографії контейнерів, які мають бути зроблені на місці свого безпосереднього встановлення. Всю інформацію щодо акції та конкурсу можна отримати за телефоном 067-520-84-20 (Леонід Жовтило).

Пункти прийому відпрацьованих батарейок у Маловисківському районі знаходяться за адресами: у Малій Висці – редакція газети "Маловисківські вісті”, вул..Шевченка,62, магазин "Реал”, вул.40 років Жовтня, "Торговий дім "Новий світ”, вул.Шевченка, "Господарчі товари” (ПП Кальніцький), вул.40 років Жовтня, "Євростиль”, вул.Жовтнева, "Господарчі товари” (ПП Сінкевич), вул.Леніна, магазин "ЦифроТех”, вул.Шевченка, районна бібліотека ім. Л.Українки, вул.Жовтнева; у смт Смоліне – контактна особа – директор Смолінського НВО – Лілія Синчук:торговий дім "Дербі” ІІ поверх – вулиця Казакова №43; магазин "Солярис” – вулиця Казакова №17; магазин "Ласунка” – вулиця Казакова №45.

 

 27 жовтня 2013 р.

Маловищани відправили на переробку 83 кг батарейок і акумуляторів!

За словами заступника голови районної ради і координатора районного екологічно-просвітницького проекту "Здай батарейку – врятуй крота” Леоніда Жовтила, підведено перші підсумки його другої фази.

Вони показали, що громада Маловисківщини, де підсвідомо, а де – з повним розумінням тієї шкоди, яку можуть завдати навколишньому середовищу неутилізовані відпрацьовані побутові хімічні елементи живлення (батарейки, акумулятори), просто так зберігали їх у своїх оселях. Встановленням контейнерів для збору цього непотребу (а цією проблемоюпереймаються всі територіальні громади району) вирішено перше завдання проекту: жителі населених пунктів масово здають відпрацьовані батарейки. І як результат, друга партія у кількості 60 (!) кілограмів (на фото) – вже відправлена до Львова на переробне підприємство "Аргентум”. Загальна кількість відправлених побутових хімічних елементів живлення з Маловисківщини нині складає 83 кг. Важко навіть уявити собі, якої шкоди нашому середовищу вони могли б завдати!

У процес збору батарейок активно включилися навчальні заклади району: батарейки надійшли від Плетеноташлицької школи, близько 14 кг від Хмелівської ЗШ І-ІІІ ст. Понад 20 кг було зібрано учнями Маловисківської ЗШ №3. Активна робота проведена Маловисківською гімназією та Маловисківською ЗШ №4, Кіровською ЗШ І-ІІІ ст.. І це приємно, адже діти – наше майбутнє і їм надалі проживати, творити, розбудовувати наш район і жити на маловисківській землі.

Л.Жовтило відзначив і участь районки у цьому проекті. "Цікавий і унікальний факт виявився у ході реалізації проекту у редакції місцевої газети "Маловисківські вісті”, де також встановлені ємкості для збирання непрацюючих елементів живлення. Контейнери тут були наповнені вщерть, що склало також близько 20 кг відпрацьованих акумуляторів і батарейок! Це свідчить про те, що громадянам нашого району, читачам газети не байдужа екологічна ситуація, і вони готові зробити свій дім чистим. Проект триває, і його керівники дякують підприємцям, службовцям, учням та вчителям, пересічним громадянам за підтримку екологічних ініціатив та участь у проекті. Працюємо разом: так ефективніше, дієвіше, веселіше.