Time

Форма входу

Block title

«  Червень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Корисні посилання

Житловий комплекс

Дендропарк

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Червень » 2 » Актуально
18:11
Актуально

Непростий буде опалювальний сезон!

Опалювальний сезон 2014-2015 років в області буде непростим. Го­ловна проблема — традиційна: брак коштів на підготовку.

Не вистачає їх через неповно­цінну оплату населенням за спо­житі комунальні послуги та змен­шення об’єму компенсації за різ­ницю тарифів із держбюджету, по­яснила під час прес-конференції начальник департаменту житлово- комунального господарства ОДА Ольга Довжук.

Ускладнила ситуацію і непроста політична та військова обстановка. Саме через ці фактори на початку року погіршилася платіжна дисци­пліна. Щоправда, нині рівень про­плат за спожиті компослуги «вирів­нявся», та сума боргів залишаєть­ся серйозною.

На сьогодні залишається за­боргованість за спожитий газ у сумі 286,1 млн. грн., електроенер­гію - 45,5 млн. грн. (34,7 мільйо­на з яких борг водогону «Дніпро- Кіровоград»). Така ситуація скла­лася, каже Ольга Довжук, через дебіторську заборгованість. За­гальна заборгованість за тепло­постачання становить 93,9 міль­йона гривень, більша частина з яких (63,6 млн.) борг населення.

Є також заборгованість за по­слуги теплопостачання у навчаль­них закладах, які фінансуються з держбюджету: КДПУ —1,6 мільйо­на, КНТУ - 0,7 мільйона гривень.

Загалом, зазначила посадо­вець, борг за використаний газ по­гасили лише на 67% від отриманих коштів, причому 31% від цієї суми пішов на погашення боргів, що за­лишилися з минулого року.

Значною мірою такому підви­щенню рівня оплати посприяла по­зовна робота, яку останнім часом було проведено теплогенеруючи- ми підприємствами по відношен­ню до боржників.

Так, станом на 1 травня ниніш­нього року тепловиками було по­дано позови на 1900 юридичних та фізичних осіб - на загальну суму майже 11 млн. грн.

Ольга Довжук зауважує, що на­віть якщо компенсація за різницю у тарифах надійшла б у повному обсязі, то це б не перекрило ви­трати комунальних підприємств. Відтак Уряд прийняв рішення про підвищення тарифів на теплопос­тачання. Це відбудеться у жовтні.

На скільки зросте ціна, наразі не­відомо, адже рішення про рівень тарифів приймає Нацкомісія, що здійснює державне регулюван­ня у сфері комунальних послуг. А вона, зазначила Ольга Довжук, дуже ретельно перевіряє докумен­ти тепловиків, тому необгрунтова­них витрат, а відтак і завищеного тарифу, не допустить.

Ще одним напрямком, який до­зволить економити у цій сфері, є заходи з енергоощадності. Так, торік області вдалося виконати за­вдання зі зменшення споживання газу теплогенеруючими підприєм­ствами на 5%. Цього року область повинна вийти на показник 10%. Загалом же, підкреслила поса­довець, уряд не знімає з порядку денного мету знизити використан­ня газу на цілих 50%. Щоб цього досягнути, в області необхідно ви­тратити на модернізацію котелень і мереж більше 500 млн. грн. Тож це питання неблизької перспек­тиви. Через зазначені вище про­блеми, модернізувати виробничий процес сьогодні підприємства мо­жуть лише за власний кошт або за гроші міжнародних організацій. І це триває.

Вона нагадала про низку вже виконаних заходів - встановлен­ня сучасних мінікотелень, перехід на альтернативне паливо тощо. Наразі розглядається питання пе­реходу кіровоградської ТЕЦ на вугілля. Вона і раніше працювала на ньому, тому готовність до пере­ходу висока. Але є проблема: еко­логічні стандарти до викидів у ат­мосферу. На всі роботи з переходу на вугілля потрібно приблизно 55 млн. грн., з них на систему очистки викидів-45.

P. S. Орієнтовний рівень нових тарифів на тепло для жителів Кі­ровограда можна оцінити з пові­домлення ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА». За його інфор­мацією, новий тариф ухвалять найближчим часом і затвердять до початку нового опалювального сезону.

«Очікуване зростання тарифу на послугу з централізованого опа­лення для населення складе при­близно 60%.

Адміністрація звертається до споживачів з проханням терміново погасити наявні борги за послуги теплопостачання, не допускати їх накопичення протягом міжопалю- вального періоду», — сказано в документі.

ст.  "Нова Газета"

Переглядів: 141 | Додав: AdminOle | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]