Time

Форма входу

Block title

«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Корисні посилання

Житловий комплекс

Дендропарк

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Березень » 15 » Актуально!
17:29
Актуально!

Що ж буде, коли не стане ЖЕКів і не буде ОСББ?

Незабаром мешканцям багатоквартир­них будинків, які ще не створили «Об'єд­нання співвласників багатоквартирного будинку» доведеться зробити вибір. Адже до 1 липня 2016 рот держава зобов'язала їх об'єднуватися в ОСББ, згідно із «Зако­ном про управління житловими будин­ками» монополія ЖЕКів на надання житлово-комунальних послуг якраз закін­читься в липні цього року.

Отже мешканцям багатоповерхівок треба обирати: чи створювати власне ОСББ чи всту­пати в об'єднання, яке їм запропонують

Для багатьох маловищан, які мешкають в багатоповерхівках, цей процес нині є незрозу­мілим, але незнання закону не звільняє від його виконання.

Є така думка, що мешканці багатоквартир­них будинків взагалі не зобов'язані створювати ОСББ. Мовляв, Законом передбачений варі­ант управління будинком «без створення юри­дичної особи». Але такий крок, найімовірніше, обмежує їх можливості щодо, наприклад, капі­тальних реіф>нтів, та відстоювання власних прав з надання якісних комунальних послуг. Звісно, в такому разі ніхто не забороняє меш­канцям самостійно збирати гроші на капіталь­ний ремонт, але укласти договір на його проведення не маючи статус ОСББ буде складно.

Крім того, якщо не стане ЖЕКу і не буде ОСББ, автоматично виникнуть питання: хто буде займатися утриманням будинку та пла­тити за комунальні послуги? Не буде з кого й спитати звіт за виконану роботу.

То які можливості та небезпеки приховує в собі закон України «Про особливості здійс­нення права власності у багатоквартирному будинку»? Що загрожує мешканцям багаток­вартирного будинку, який до 1 липня 2016 року не визначився з формою управління? Давайте почитаємо….

А там пишеться, що місцеві органи вико­навчої влади самі можуть призначати управи­теля такого будинку на конкурсній основі. Причому, договір на утримання будинку будуть укладати не самі мешканці, а представник міс­цевих органів влади! Щось схоже на - «ви по­радились, а я вирішив». Тобто договір про надання послуг від імені співвласників будинку з найманим управителем укладе, скажімо, якийсь представник виконкому. Далі він же са­мовільно буде призначати управителя. В свою чергу компанія, яка буде «надавати послуги з управління будинком» зможе встановити за цю «тяжку працю» тарифи на власний розсуд. Перше, про що не забуде нав'язаний владою управитель, це його зарплатня, яка буде за­кладена у вартість тарифів. Управитель, як будь-якии менеджер, забажає мати свій відсо­ток за те, що він лише розпоряджається чу­жими коштами. Крім винагороди управляючого в ціну тарифів будуть закладені гроші на майбутні поточні та капітальні ремонти.

Виникає побоювання, що в такому разі нові тарифи будуть в рази більші, ніж нині діючі - Проте в разі незадоволення мешканців робо­тою управителя розірвати з ним договір буде дуже важко, тому що замовником послуг тут виступають не мешканці, а... працівник міської ради (який укладав угоду).

Ще із закону. Договір з мешканцями, буде укладатися строком на один рік Здавалося б, якщо фірма-управитель. не буде справлятися зі своїми обов'язками, то нового договору ніхто не підпише. Але тут є одна заковика - новий договір буде продовжуватися автоматично, якщо за місяць до його закінчення не буде письмового повідомлення про відмову. Тобто, знову лише чиновник, а не самі мешканці, має право висловити невдоволення роботою управителя. Принаймні, так написано в За­коні. Якщо цього не станеться - договір про­довжується на наступний рік.

Зрозуміло, що компанії, які отримають право бути упорядниками, самі будуть наближені до виконавчої влади. А це вже бізнес - компанії і будуть, по суті, «доїти» жителів ба­гатоквартирних будинків. А у тих вибору не буде, і надії на краще. Бо цьогорічні поправки до закону «Про житлово-комунальні послуги» такі: не можна зменшувати ціни та тарифи на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обгрунтованих витрат на їх вибництво. Хто буде обгрунтовувати ці ціниі за яким курсом - невідомо, але послуги фірм-упорядників, скоріше всього, будуть недешевими, тому що для проведення поточних та капіталь­них ремонтів вони самі будуть наймати і оби­рати субпідрядників, а це - більші затрати.

То де вихід? Єдиний порятунок -все таки створювати власні ОСББ, в яких мешканці зможуть встановлювати власні тарифи і ро­зумно витрачати кошти на ремонти. Але часу на роздуми залишається не так вже багато, а маловищан ОСББ щось не надто цікавлять...

"Маловисківські Вісті"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 136 | Додав: AdminOle | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]