Time

Форма входу

Block title

«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728

Корисні посилання

Житловий комплекс

Дендропарк

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Лютий » 4 » Яку воду ми п’ємо, такі ми і є!
19:53
Яку воду ми п’ємо, такі ми і є!

Джерелами водопостачання у Маловисківському районі є артезіанські свердловини, поверхневі відкриті прісні водойми та так звані шахтні криниці. Найбезпечнішими, за даними санепідспеціалістів, є міжпластові напірні води (свердловини). Воду із таких артезіанських свердловин споживає частина населення міста Мала Виска, сіл Велика Виска, Розсохуватка, Якимівка. І якість води у свердловинах за органолептичними мікробіологічними та токсикологічними показниками відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”, запевняє завідувач санітарно-гігієнічною лабораторією Маловисківського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Кіровоградського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Маргарита ТкаЧенко.


Вода із артезіанських свердловин характеризується відносною стабільністю хімічного складу, каже вона. Але негативно впливає на якість води стан системи водопостачання (робота насосів, водопідйомних труб на свердловинах, стан водонапірних башт, стан розподільчої системи). В таких випадках підвищується вміст заліза (труби ржавіють у присутності кисню, тобто, коли в них відсутня вода), мутність (іржава вода, з осадом).

На сьогодні, на жаль, деякі свердловини є безгосподарськими, занедбаними. Внаслідок руйнації цукрового та спиртового заводів залишилася без господаря, і, як результат, стала недієздатною, свердловина, що забезпечувала водою життя мікрорайону "Костянтинівка”. Відсутній господар свердловини, що забезпечує питною водою житлову зону спиртового заводу.

Загрозу забруднення підземних вод становлять також покинуті свердловини (такі, як по вул. Чехова, Молодіжній, Тобілевича).

Жителів смт. Смоліне забезпечує питною водою КП "Енерговодоканал”. Джерелом водопостачання є річка Синюха. Після відстою, фільтрації та знезаражування вода подається у водогін…

Санітарно-гігієнічна та бактеріологічна лабораторії Маловисківського міжрайонного відділу Кіровоградського лабораторного центру постійно проводять контроль якості води вибірково з метою держсанепіднагляду. За 2013 рік всі досліджені проби відповідали гігієнічним нормативам, запевняє М.Ткаченко.

Разом з тим, значна кількість населення використовує воду з шахтних криниць. На жаль, якість цієї води сумнівна, констатують фахівці санепідслужби. Із 251 проби, дослідженої у 2013 році на хімічні показники, 201 проба не відповідала вимогам (тобто 80%). Висока жорсткість, загальна мінералізація, значні перевищення вмісту нітратів, іноді вагоме перевищення сульфатів та хлоридів. Ось як якість такої води  характеризує Маргарита Ткаченко.

Реєструються перевищення вмісту нітратів у декілька разів (іноді у декілька десятків разів). У кишківнику людини нітрати переходять у нітрити під впливом бактерій. Всмоктування нітритів призводить до утворення у крові метгемоглобіну. Таким чином, настає кисневий голод, симптоми якого проявляються в першу чергу у дітей, особливо немовлят, які хворіють здебільшого при штучному годуванні (розведення сухих молочних сумішей водою, яка містить нітрати). Діти старшого віку менше підвладні цьому захворюванню, бо у них кращі компенсаторні механізми.

 Висока жорсткість води погіршує якість води, її органолептичні властивості. В жорсткій воді овочі та м’ясо гірше розварюються внаслідок утворення солями кальцію та білками харчових продуктів нерозчинних сполук. Напевне, всі помічали, що жорстка вода псує зовнішній вигляд та якість чаю. А прання у жорсткій воді потребує додаткових зусиль.

При перевищенні сульфатів псується смак води, при використанні такої води виникають розлади системи травлення. Вода з високим вмістом хлоридів посилює евакуаторну діяльність шлунка, зменшує кількість та кислотність шлункового соку. Це також призводить до порушень процесів травлення.

Неякісна вода може також бути джерелом розповсюдження інфекційних захворювань. Це кишкові інфекції, туляремія, інфекційний гепатит, глистні інвазії. Через воду можуть розповсюджуватися збудники амебної дизентерії, патогенні гриби.

Щодо висновку, то  він очевидний: кожна людина має знати, яку воду вона п’є. Водопровідна вода, звісно, якщо в неї є господар, контролюється. А от щодо криниць, особливо індивідуальних, тут, так би мовити, ваше здоров’я – у ваших руках. Якщо вам не байдуже, якої якості воду ви п’єте, наголошує М.Ткаченко. санітарно-гігієнічна (м.Мала Виска) та мікробіологічна (смт Смоліне) лабораторії міжрайонного відділу лабораторних досліджень Кіровоградського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України вам в цьому допоможуть (з проведенням досліджень).

Маловисківські Вісті

5 лютого 2014 р.

Переглядів: 130 | Додав: AdminOle | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]