Time

Форма входу

Block title

«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посилання

Житловий комплекс

Дендропарк

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Липень » 5 » Новини Кіровоградщини!
16:10
Новини Кіровоградщини!

З новою якістю води

МИНУЛОГО ТИЖНЯ У СВІТЛОВОДСЬКУ СТАЛАСЯ ПОДІЯ, ЯКА БЕЗ ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ ВПЛИНЕ НА ЖИТТЯ МАЙЖЕ ПОЛОВИНИ ЖИТЕЛІВ КІРОВОГРАДЩИНИ

І вплине позитивно. 18 червня урочисто відкрили нову хлоратор­ну станцію водогону «Дніпро-Кіровоград», будівництво якої тривало цілих вісім років.

Привітати із подією на підпри­ємство прибули голова ОДА Сергій Кузьменко, голова облради Олек­сандр Чорноіваненко та міський го­лова Світловодська Юрій Котенко.

Старі потужності станції ввели . в експлуатацію ще далекого 1973 року. На 2006 рік хлораторна вже не відповідала нормативам охоро­ни праці, техніки безпеки, надзвичайних ситуацій тощо. Десятиліття роботи обладнання у хлорному се­редовищі повністю зносило його як морально, так і матеріально: ледь не щотижня працівникам доводи­лося щось ремонтувати і заміню­вати. Тому й виникло нагальне пи­тання її реконструкції.

- Але через те, що вона була єдиною і постійно задіяною в про­цесі очистки допитної води, - по­яснює генеральний директор під­приємства Роман Ілик, - вирішили паралельно будувати нову стан­цію. І 2007 року роботи розпоча­лися. Але у зв’язку із постійним браком коштів, відтак - недофінансуванням робіт, вони трива­ли довгих вісім років. У 2013 році об’єкт повністю завершили, але, знов-таки, держбюджет недофінансував виконані роботи. Через це торік обласна рада, облдержад­міністрація та чотири міста об­ласного підпорядкування прийняли рішення виділити кошти зі своїх бюджетів, щоб нову хлораторну нарешті ввести в експлуатацію.

Обладнання нової станції - най­сучасніша «начинка» всесвітньо- відомої фірми Зіетепз. Вартість всього об’єкту склала 15 млн грн. Керівник водогону очікує, що пра­цюватиме нова хлораторна, не створюючи проблем, щонайменше 20 років.

За словами генерального, ро­бота з модернізації потужностей «Дніпро-Кіровоград» триває по­стійно. Зокрема, наразі готується до реалізації великий проект ре­конструкції виробництва підпри­ємства за кредитні 34 млн. доларів Світового банку. Угоди з ним уже підписані, зараз ведеться робота з підготовки тендерної документації. Найголовніший об’єкт модерніза­ції - очисні споруди. Після ремон­ту вони комплексно очищатимуть воду для 400 тисяч абонентів ДК.

Реалізація цього проекту до 2018-2019 року, - зазначає Роман Ілик, - дасть можливість очища­ти воду відповідно до підвищених вимог СанПІНу (Державні сані­тарні норми та правила. - Ред.), який набуде чинності 2020 року.

Головний інженер Світловодського водопровідно-каналізаційного господарства Ігор Нагарний дещо детальніше пояснив принцип роботи нового обладнання.

Система працює на рідкому хлорі, - каже він, - який поста­чається у контейнерах по 900 кілограмів кожен. Речовина по­дається до випаровувачів, потім інжекцією змішується хлорато­рами і подається на споруди для знезараження води. Перше, чим відрізняється нова станція від старої, - безпека використання реагенту: є і система раннього виявлення нештатних ситуацій, і значно точніше дозування хлору, що дає можливість використову­вати його в менших об’ємах, а це у свою чергу призводить до змен­шення хлорорганічних сполук у воді після його використання. Тоб­то, менше хлору - менше хлор­органічних елементів, відповідно, менший вплив хлору на організм людини.

На питання НГ, чому в нас досі використовують хлор, коли на Заході вже нібито відмовилися від нього, пан Ігор відповів запереченням.

- Це неправда. Так, є різні реа­генти знезараження, але для ве­ликих, як наша, очисних станцій використовується хлор. Іншими реагентами користуються на значно менших, локальних водо­постачальних об’єктах. На 100 відсотків від хлору у світі не відмовився ніхто.

 

 

Переглядів: 132 | Додав: AdminOle | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]