Time

Форма входу

Block title

«  Серпень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Корисні посилання

Житловий комплекс

Дендропарк

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Серпень » 4 » В номер!
09:09
В номер!

Держава продовжила термін дії будівельної амністії

Законом України від 13.01.2015 р№92-VIII продовжено дію спрощеного порядку введення в експлуатацію самовільно збудованих будівель – до 31.12.2015 р Спрощений порядок вже діяв в 2013 р і показав непогані результати.

Спрощений порядок стосується не всіх категорій самовільно збудованих будівель. На нього мають право власники земельних ділянок, де знаходяться:

1. побудовані до 12 березня 2011 будівлі та споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.

2. побудовані до 12 березня 2011 громадські будівлі I і II категорій складності;

3. побудовані в період з 5 серпня 1992 до 12 березня 2011 індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди.

Згідно наказу Мінрегіонбуду №79 від 24.04 .2015р.затвердженого в Мінюсті 15.05.2015р.,який набув чинності з 26.05.2015р.затверджено сам порядок прийняття в експлуатацію самовільно збудованих споруд.

Згідно вищезазначеного порядку прийняття в експлуатацію об'єктів здійснюється безоплатно органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об'єкти, за результатами технічного обстеження цих об'єктів шляхом реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Об'єкт не може бути прийнятий в експлуатацію згідно з цим Порядком у разі наявності відхилень від вимог державних будівельних норм, визначених такими нормами як недопустимі (заборонені).

 Замовник або його уповноважена особа (по об’єктам сільськогосподарського призначення та громадським будівлям I-II категорії складності) подає з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративні послуги" до органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об'єкта:

 заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта;

два примірники заповненої декларації;

звіт про проведення технічного обстеження об'єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації  (технічне обстеження проводиться суб'єктом господарювання, який має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із Законом України "Про архітектурну діяльність" одержали кваліфікаційний сертифікат, або фізичною особою - підприємцем, яка згідно із цим Законом має кваліфікаційний сертифікат (далі - виконавці);

засвідчені в установленому порядку копії:

документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт;

 Звіти про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, складені в період з 29 квітня 2013 року до дня набрання чинності цим Порядком, подаються разом з інформацією, отриманою виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури, щодо відповідності місця розташування об'єкта вимогам державних будівельних норм.

 Власники або їх уповноважені особи, індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до  300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно; подає з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративні послуги" до органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об'єкта:

 заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта,

два примірники заповненої декларації;

засвідчені в установленому порядку копії:

документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт;

технічного паспорта з відміткою про проведене технічне обстеження (  технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться виконавцем (експертом (інженером) з технічної інвентаризації) під час їх технічної інвентаризації лише за результатами попереднього (візуального) етапу обстеження з проставлянням у технічному паспорті відмітки).

Технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно подаються за умови проставляння в них відмітки про проведення їх технічного обстеження  разом з інформацією, отриманою виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури, щодо відповідності місця розташування об'єкта вимогам державних будівельних норм.

Заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об'єкта (у разі їх наявності).

 Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає документи, та приймає рішення про реєстрацію декларації або її повернення .

Замовнику, після отримання зареєстрованої декларації, необхідно обов’язково повідомити на протязі семи днів орган місцевого самоврядування про введення об’єкта будівництва в експлуатацію(стосується забудовників I та II категорії складності так і індивідуальних забудовників) та зареєструвати в реєстраційній службі право власності на нерухоме майно. 

"Маловисківські Вісті"

Переглядів: 125 | Додав: AdminOle | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]